top of page
S přispěním programu LIFE Evropské unie LIFE17 ENV / GR / 000215 a spolufinancování Zeleného fondu v Řecku

Společnost Nikola Motors představila koncept třetího modelu vodíkového hybridního nákladního automobilu

Nový koncept společností Nikola Motors pro nulové emise autonomního vodíkového hybridního nákladního automobilu byl demonstrován jejich třetím modelem – TRE, jehož distribuce bude, na rozdíl od dvou předchozích modelů – ONE a TWO, opravdu celosvětová. Samozřejmě se bude dodávat i pro Evropu. Dle vize společnosti bude model TRE cestou k vybudování evropské nákladní přepravy s nulovou emisí.

Obdobně jako oba předchozí modely – ONE a TWO, třetí model TRE (znamená tři v norštině) bude také používat kombinované řešení energetických zdrojů: vodíkový palivový článek poskytující mohutnou kapacitou 120 kW a velkokapacitní baterie s 800 Vdc, což bude splňovat požadavky skutečné nezávislosti nejvyššího stupně. Potřebný čas k doplnění vodíkových nádrží je přibližně 20 minut. Výkon elektromotorů je od 500 až do 1000 hp (370 – 745 kW) s operačním dosahem 500 až 1200 km (dle typu motoru).

Výroba pro evropský trh je již v přípravné fázi – společnost hledá místo pro vybudování výrobní základny pro model TRE. Předběžné objednávky dosáhly hodnoty 11 miliard USD. Prohlubuje se i spolupráce s norskou společností Nel Hydrogen (tatáž společnost, která se podílela na designu sítě plnicích stanic ve Spojených státech), k zajištění vodíkových plnících stanic po Evropě. Cílem je dosáhnout tržního pokrytí do roku 2030.

V dubnu roku 2019 bude probíhat ve Phoenixu světová premiéra modelu TRE, testování začne roku 2020 v Norsku.

 

Zdroj: newatlas.com

bottom of page